Danışma Kurulu

İbrahim Betil

1944. İstanbul. Robert Kolej Yüksek Okulu mezunudur. Sınaî ve Mali piyasalarda uzun yıllar yöneticilik yaptı. Bankacılık mesleği sırasında çeşitli bankaların Genel Müdürlük, Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkanlığını, Türkiye ve yurtdışında bankaların kuruculuğunu yaptı. Çeşitli Leasing, Faktoring ve sınaî şirketlerin yönetiminde bulundu. Halen bazı şirketlerin Yönetim Kurulu üyesidir ve proje bazında Danışmanlık işleri yapmaktadır. İbrahim BETİL Türkiye´nin eğitim yaşamıyla yakından ilgilenmektedir. ENKA Okullarının Kurucusu ve Mütevelli Heyet başkanıdır.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı kurucularındandır.

Bunların dışında pek çok Okulun /Eğitim Vakfının kurucusu, Yönetim Kurulu üyesi veya Başkanıdır.

İbrahim BETİL ayrıca,

Bir özel televizyon kanalında 15 günde bir "Mercek" isimli Ekonomi programı ve Açık Radyo´da "Ağustos Böceği" programıyla dünyadan çocuk şarkıları ve çocuk müziğinden seçtiklerini çocuklarla birlikte sunmaktadır.

İbrahim BETİL halen,

  • – Kurucuları arasında olduğu Toplum Gönüllüleri Vakfı TOG ve Adapazarı Enka Okulları Yönetim Kurulu başkanıdır.
  • – Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı – MAG yönetim kurulu üyesidir.
  • – Uluslararası Bakalorya (IB) Organizasyonu Yönetim Kurulu üyesidir.
  • – Uluslararası Sosyal Girişimcilik Kuruluşu - ASHOKA üyesidir.
  • – Sınaî ve Mali sektörde çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyeliği ve danışmanlık yapmaktadır.

Tanbey Veziroğlu

1944 yılında Afyon Dinarda´doğan Veziroğlu 1966 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünü bitirdikten sonra bir süre Maliye Bakanlığı’nda çalışmış,daha sonra T. İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu’nda müfettiş olarak Bankacılık mesleğine başlamıştır. T. İş Bankası A.Ş. ve Koçbank A.Ş.’de Kredilerle ilgili üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

2001 yılında T.M.S.F.’de Tasfiye ve Tahsilat Dairesinden sorumlu Fon Başkan Yardımcısı olarak, daha sonra Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Kobirate Uluslar arası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş.’nin Danışma Kurulu üyesidir.

DEĞERLİ ÜSTADIMIZI SAYGI İLE ANIYORUZ.

Prof. Dr. Faik Çelik

Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F kamu Yönetimi bölümünden 1981 yılında mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Para Banka Kürsüsünde Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra aynı üniversitenin iktisat ana bilim dalında Risk Yönetimi Genel Yaklaşımı, Bankacılık Uygulamaları tez konusu ile doktorasını tamamlamıştır.

İş hayatına Garanti Bankası A.Ş.’de Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Faik Çelik halen Kocaeli Üniversitesinde ögretim görevlisi olarak çalışmaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak görev yapan ÇELİK İstanbul Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul Doğuş Üniversitelerinde dersler vermektedir.

Mehmet Buldurgan

1954 Doğumlu olan Mehmet BULDURGAN orta öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji,Lise öğrenimini Ankara Fen Lisesi´nde bitirdikten sonra yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Mezun olamasının hemen ardından profesyonel iş hayatına 1977 yılında çeşitli şirketlerde yöneticilik pozisyonları ile başladı. 27 yaşında Çukuova Elektrik A.Ş.´de Ticaret Müdürü olarak göreve başlayınca şirket tarihinde en genç müdür oldu.Daha sonra kariyerini 1984 yılında Temsa A.Ş´ye katılarak 1993 yılına kadar Mali İşler Müdürü,Direktörlük ve Genel Müdür Yardımcılığı gibi çeşitli pozisyonlarda devam ettirdi.Temsa´da bu görevlerde bulunduktan sonra 1993-1999 yılları arasında çeşitli şirketlerde (Berdan Tekstil-Altınyıldız)farklı yöneticilik pozisyonlarında bulunarak Ocak 2000 itibari ile tekrar Temsa A.Ş.´ye Genel Müdür olarak katıldı 10 yılı aşkın bir süre görev yaptıktan sonra Ekim 2010 tarihinde CEO olarak görev yaptığı şirketten ayrıldı.Ardından İstanbul ve Adana´da ofisleri bulunan Yönetim Kurulu Başkanı olduğu mbco Strateji Danışmanlık A.Ş´ni kurdu.2012 yılında şirket birleşmelerinde fark ettiği eksikliği doldurmak için şirket evliliği portalı olan sirketortagim.com´u hizmete açmıştır. Aynı zmanda DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Türkiye-Japonya ve Türkiye Hindistan iş konseylerinde yürütme kurulu üyeliği ve TEİD Türkiye Etik İtibar Derneği Başkanıdır.Ayrıca yeni mevzuat kapsamında Hazine Müşteşarlığından BYK (Melek Yatırımcı) lisansı alan ilk 8 kişiden birisidir.Mehmet BULDURGAN şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı kuruluş çalışmalarına başlamış bulunmaktadır.